Boksa noteikumi: profesionāli un amatieri

Sports un fitness

Un šajā rakstā, pieņemsim pārbaudīt noteikumus boksa! Patiesībā, kāda kaste? Šis duelis, kurā īpašas cīnītāji valkā cimdus un iesita pārspējot otru: kontaktpersona sports. Cīņa parasti ilgst no trīs līdz divpadsmit kārtām. Viņu kontrolē tiesnesis. Uzvara tiek piešķirta tikai tad, kad ienaidnieks ir pieklauvēts un desmit sekundēs nevar pacelties (nokaut). Uzvarētājs tiek saukts arī tad, ja viens no cīnītājiem ir ievainots, pateicoties kuriem cīņa nevar turpināties (nokauts tehniski). Ja pēc vairākiem posmiem cīņa nav beigusies, uzvarētāju nosaka tiesneši, atklājot viņu aplēses.

Pati pirmie pierādījumi par šādām cīņāmtiek parādīti Ēģiptes, Šumeru un Minoan reljefos. Pat Senajā Grieķijā bija fisticuffs turnīri, kas bija identiski boksam. Kopumā bokss kļuva par kaujas sporta veidu 688.g. E., kad fisticuffs vispirms parādījās seno olimpisko spēļu programmā. Mūsdienu veidā šis sports ir dzimis Apvienotajā Karalistē XVIII gadsimta sākumā.

Dažās valstīs pastāv savi cīņas veidi (vasaras lidojumi Mjanmā, Savat Francijā, Muay Thai Taizemē), tāpēc ļoti bieži cilvēki lieto terminu "angļu bokss".

Boksa Pro prasības

Un tagad apsveriet noteikumus par profesionālo boksu. Kas tie ir? Jāatzīmē, ka amatieru un specializētā duēla noteikumos ir daudz sakritību un atšķirību.

Kas ir vērtējums? Profesionāliem bokseriem parasti nav sacensību. Tomēr šobrīd ir daudz Eiropas un pasaules čempionātu. Varbūt šie turnīri kļūs moderni. Vērtēšanas sacensībās tiek izmantotas sacensības. Visi boksera uzvarētāji, uzvaras un izlozes tiek ierakstīti konsolidētajā vērtējumu sarakstā. Vienmēr pievērsiet uzmanību uzvaru veidiem - uz punktiem vai nobīdēm. Cīņas panākumi amatieru gredzenā līdz statusam "plusus" netiek ņemti vērā.

boksa noteikumi

Starp citu, katra no galvenajām organizācijām (WBO,WBA, IBR, WBC) ir savi, nedaudz atšķirīgi boksa noteikumi un to vērtēšanas lapas. Cīnītājs, kas ieņem pirmo vietu struktūras rangā, tiek saukts par pasaules vārda kandidātu. Protams, pasaules čempionam nav atļauts piedalīties reitinga sacensībās, bet viņš var organizēt draudzīgas tikšanās, kuras neietilpst kredītvēsturē.

Boksa noteikumi arī ļauj viņam tikties arpasaules līderi citās versijās. Ja kāds cīnītājs ir visu galveno parametru pasaules čempions, viņš tiek uzskatīts par absolūtu līderi (Kostya Dzyu). Ja viņš zaudē cīņu, aizstāvot čempionu joslu, var tikt izvirzīts rekolekants. Interesanti, ka WBC vadītājs Jose Suleimans nesen paziņoja par kaujas padomes nodomu rīkoties pirmajā Pasaules čempionātā profesionāļu boksa sistēmā.

Vecuma ierobežojumi profesionāļiem

Noteikti boksa noteikumi plusiemvecuma ierobežojums: bokseris nedrīkst būt jaunāks par 18 gadiem. Un tas nav svarīgi, kāds cīnītājs pieredzi boksa amatniekiem: viņa pirmā cīņa par "pro" karjerā viņam ir jāsagatavo šāda formula: četras kārtās trīs minūtes. Starp citu, reitinga kaujas parasti satur sešus vai astoņus posmus. Cīņa par pasaules līdera titulu ilgst trīs minūtes divpadsmit kārtās.

Parasti duels, laiks un datums, citi komandas ierobežojumi savienojas pāris mēnešus pirms tā. Šie ir boksa noteikumi.

boksa noteikumi gredzenā

Cīnītājs pretinieks ir noteikts arī iepriekš. Pateicoties tam, jūs varat apgūt pretinieka iemaņas un noteikt taktisko shēmu. Krievijā bokseris var konkurēt par Krievijas Federācijas čempiona titulu tikai tad, ja viņš ir cīnījies divos kārtos no sešām kārtām un divām cīņām astoņās kārtās.

Tiesnesis

Boksa noteikumus gredzenā kontrolē tiesneši: trīs puse un tiesnesis. Spēlē piedalīsies arī vadītājs, laika grafiks, ārsts, informācijas tiesnesis. Sacensību sacensībās sānu tiesneši un tiesneši saņem uzaicinājumu no sponsora. Čempionu sacensībās žūriju ieceļ organizācija, kuras iniciatīvas cīņa notiek.

Vai jūs zinājāt, ka obligāti jāievēro boksa noteikumi gredzenāveikt? Gredzenam ir īpašnieks - tiesnesis, kurš kontrolē visu, kas uz viņu notiek. Punktu, kas piešķirts katram bokserim, ņem vērā sānu tiesnesis. Viņš informē tiesnesi par datiem pēc katra posma pabeigšanas, kas redzams rezultātu tabulā.

Pārtraukumu skaitu un kārtulas, to ilgumu pārrauga laika skaitītājs. Un kurš sagatavo un informē visus viesus par boksētājiem, tiesu brigādi? Protams, informants tiesnesis.

Vadītājs strādā tāpat kā galvenais tiesnesis amatnieku cīņās. Viņš arī uzrauga finanšu kustību (balvu fondus, transporta izmaksas utt.).

amatieru boksa noteikumi

Interesanti, ka katram bokserim nevar būt vairākčetras sekundes. Viens no tiem ir galvenais un var būt gredzenu iekšpusē pārtraukumos. Uz gredzena platformas var palielināties ne vairāk kā divas sekundes.

Novērtēšana

Spēles noteikumi boksā ietver skaitīšanu.punkti, kas vada sānu tiesnesis. Desmit punkti iegūst kārtas uzvarētāju, bet zaudētājs - vismaz sešus. Interesanti, ka elektroniskā vērtēšanas sistēma ir aizliegta.

Čempionu kaujās parasti tiek izslēgta izloze.rezultāts. Kādā veidā? Jā, vienkārši ar tādu pašu skaita punktus, ko nopelnījuši cīnītāji, uzvarai tiek piešķirts bokseris, kurš uzvarējis vairāk kārtu. Izdarot spriedumu, tiesneši ņem vērā arī trieciena spēku (atšķirībā no amatieriem). Trīs vieglie triecieni atbilst vienam grūtam.

Boksa darba noteikumi arī pievērš uzmanībusmagi triecieni un nokautas vietas. Visbiežāk izvēle kārtā tiek dota cīnītājam, kurš sūtīja pretinieku uz noturēšanu. Un pārkāpumi šeit ir ierobežoti līdz tādai pašai sistēmai kā amatieru boksā.

Noteikumi par neprofesionālu boksu

Šodien AIBA ir apstiprinājusi jaunus noteikumus: tie stājās spēkā 2013. gadā. Vai ir kādi vecuma ierobežojumi? Jā, amatieru boksa noteikumi piedāvā šādu vecuma diapazonu:

• Jaunākiem zēniem ir 12 gadi.
  • Viduslaiku zēni - 13-14 gadus veci.
  • Vecākām meitenēm un zēniem ir 15-16 gadu vecs.
  • Meitenes un zēni - 17-18 gadi.
  • Sievietes un vīrieši - 19-34 gadi.

Atkarībā no vecuma, amatieru boksa noteikumi nosaka ierobežojumus sacensībām uz noteiktu laiku:

• Zēni līdz 15 gadiem: divas cīņas 30 dienu laikā.
  • Meitenes un zēni vecumā no 15 līdz 16 gadiem: trīs cīņas 15 dienu laikā, pieci cīņas 30 dienu laikā.
  • Sievietes un vīrieši: četras cīņas 15 dienu laikā, pieci cīņas 30 dienu laikā.

Un kādi ir amatnieku boksa sacensību noteikumi? Šajā sporta veidā iesācējiem ir atļauts sacensties tikai pēc trim apmācības mēnešiem.

Kopumā saskaņā ar AIBA prasībām bērni no 17 līdz 34 gadiem var piedalīties starptautiskos konkursos.

Amatieru cīņas

Visiem amatieru boksa turnīriem ir Olimpiskās spēles - likvidēšanai. Dažādām cīnītāju grupām ir spēkā šāda kaujas formula:

• Zēni 12-14 gadu vecumā: deputāti un trešā kategorija cīnās trīs minūti ilga cīņas, un pirmais un otrais līmenis - pusotra minūtes.
  • Puiši, vecumā no 15 līdz 16 gadiem, sievietes un meitenes: deputāti cīnās par trim kārtīm (katra minūte ir viena minūte), un pirmais līmenis un virs katras - divas minūtes.
  • Vīrieši un sievietes: iesācēji - trīs bouts uz pusi minūtes, bet pirmais līmenis un augstāk - divas minūtes ar četriem uzbrukumiem.

Jāatzīmē, ka krievu absolūtāČempionu turnīru formula ir piecas divu minūšu kārtas. Ļoti bieži cīņas notiek saskaņā ar līgumiem. Šajā iemiesojumā kaujas formula var būt trīs vai četras kārtas (katras trīs minūtes) vai piecas līdz sešas kārtas (katra divas minūtes).

Un ja turnīrs tiek turēts skalā, kas lielāks parreģionālā? Šajā gadījumā tiek uzskatīts, ka cīņas dalībnieki atrodas tīrā laikā: dažādi sacensību starplaikos nav ņemti vērā. Starp citu, starp cīņām vienmēr ir viena minūte, lai atpūstos.

boksa sacensību noteikumi

Nu, mums ir nedaudz un iemācījušies boksa pamatnoteikumus. Mēs turpinām smago darbu. Tātad amatieru boksa sacensības tiek sadalītas komandā, personiskajā un personiskajā komandā.

Privātajās sacensībās cīnītājs uzvar.finālā. Šeit, sākot ar ceturto vietu un zemāk, vietas tiek sadalītas atkarībā no uzvaru skaita. Komandas spēlē uzvarējušā komanda ir viena no visvairāk punktiem. Uzvarētājs svara kategorijā dod divus punktus. Sakai - viens punkts. Ja bokseris nebija vai nebija ieradies turnīrā, punktus nepiešķir.

Personiskā komandas turnīrā uzvaras arī ir atkarīgaspunktu skaits. Uzvara ir septiņi punkti, otra vieta ir pieci punkti, trešā vieta ir 3,5 punkti, viens punkts tiek piešķirts pusfinālā par katru uzvaru. Ar vienādu punktu skaitu, laureātu uzvarētājs ir komanda, kas ieguva vairāk pirmās vietas un tā tālāk.

Ļoti interesants sporta veids ir bokss. Cīņas noteikumi ļauj jaunajiem vīriešiem iekļauties vienāda vecuma zēniem. Astoņpadsmit junioriem ir atļauts piedalīties pieaugušo cīņās. Šeit jūs varat spēlēt spēles ar tādām pašām sporta kategorijām. Pirmās kategorijas bokseriem ir atļauts cīnīties ar sporta meistariem, tostarp pasaules līderiem. Visos variantos nav atļauts veikt vairāk kā vienu cīņu dienā.

Šajā sportā arī cīnītājiem, kuri piedalījās profesionālajos sacensībās, arī nav atļauts sacensties.

Amatieru tiesneši

Visus amatieru boksa konkursus un cīņas uzrauga tiesnešu kolēģija:

• Galvenais tiesnesis pārrauga visu kaujas noteikumu īstenošanu un pieņem galīgo lēmumu par visiem tehniskajiem jautājumiem.
  • Sānu tiesneši vērtē kaujas procesu un nosaka cīņas rezultātu.

Parasti oficiālo turnīru apkalpo piecisānu tiesneši. Trīs tiesneši ir atļauti, bet šim konkursam jābūt ne augstākam par reģionālo līmeni. Hronometrāža vēro cīņas laiku un sita gongu. Informējošais tiesnesis ziņo datus sacensību laikā. Tiesnesis uzrauga cīņas spēlēšanas noteikumu izpildi.

Tiesneši pārrauga visu noteikumu īstenošanu līdz atbrīvošanaisportisti gredzenā. Komanda kontrolē cīņas tehnisko un ekonomisko aprīkojumu. Krievijas Boksa federācija izvēlas tehnisko delegātu, kas piedalās šajās sacensībās, kur, pēc viņu rezultātiem, cīnītājs var saņemt "Krievijas Federācijas sporta meistara titulu".

profesionālie boksa noteikumi

Cīņa var kalpot gan sievietēm, gan vīriešiem. Pro konkurences tiesnešiem nav atļauts apkalpot amatieru cīņas.

Darba laikā tiesnesis izmanto komandas"Braks", "Pietura", "Bokss". Brīdina, ka viņš pavada ar žestiem, kas ir saprotami gan tiesnešiem, gan boksotājiem. Starp citu, atkarībā no pārkāpuma veida bokseris var saņemt komentāru no šī novērotāja. Tiesnesis var arī diskvalificēt likumpārkāpēju.

Taizemes bokss

Nu, tagad iemācieties taju boksa noteikumus. Kāds ir šis sporta veids? Taizemes bokss vai muajiešu tajs ir Taizemes cīņas māksla. Tas bija radies no taju Muay Boran senās cīņas prasmes. Šī cīņa ir līdzīga citām Indoķīnas cīņas mākslām. Termins "muay" nozīmē "brīva cīņa" vai "brīvības duelis".

Šajā Muay Thai cīņā un dūres, unsūkņi un kājas, elkoņi un ceļgali: pateicoties šim niansam, to sauc par "astoņu locekļu kauju". Muay Thai nav kā wushu vai karate. Šī cīņa neapmierina formālos kompleksus (Kata, Taolu). Tie tiek aizstāti ar sparingu, strādājam pie maisi un "kājām", divu vai trīs slapu pamatkomplektiem.

Taizemes boksa noteikumi

Taizemē šī cīņa ir kļuvusi populāra XVI gadsimtā. Viņa tika atzīta visā pasaulē tikai divdesmitajā gadsimtā pēc taju cīnītāju iespaidīgajām uzvarām pār citu cīņas mākslu pārstāvjiem.

Muay Thai patlaban ir populāra Taizemē: Vietējie ik gadu svin Mauju Taijas boksa dienu. Ārpus valsts, taju boksa popularitāte joprojām pieaug. Patiešām, jauktās cīņas mākslas turpina attīstīties. Proti, viņi intensīvi izmanto Muay Thai, lai cīnītos ar plauktu. Šis sporta veids nav olimpiskais, bet tā cīnītājiem ir reģionāla, nacionāla un starptautiska mēroga sacensības.

Muay Thai izvadīšana

Saskaņā ar Taizemes boksa noteikumiem, svara kategorijanav skaidru robežu. Ļoti bieži cīnītājs var būt divās svara grupās. Tas ir atkarīgs no spēles un tā atrašanās vietas. Krievijas Federācijā ir 12 kategorijas no pirmā, vieglākā svara (no 45 kg) līdz smagākajam (91 kg).

Zvana lielums cīņai ir atkarīgs no cīņas veida. Patiesībā šī sporta veida noteikumi liecina, ka bokseru cīņas laukam jābūt 6-7 metrus garam un platumam.

Apģērbs

Kāda ir taju boksa īpatnība? Cīnītāju munīcija nav atkarīga no svara vai konkurences. Viņiem ir jāvalkā 10 oz cimdi. Viņi ir nedaudz mazāki par boksu, bet lielāki par tiem, kuri nevēlas cīnīties bez noteikumiem. Cīnītājiem jābūt arī aizsargapvalkam, iemutniekam. Dāmām šeit jāvalkā aizsargs krēsls. Tas aizsargā krūtīm no bojājumiem.

Aizliegti triku muajiešu taju

Taizemiešu boksus sauc par šoku. Aizliegts iekost, satveršanas, trīce. Bet sitienu diapazons ir milzīgs. Cīnītāji var cīnīties ar visām ķermeņa daļām. Katrs streika veids pieder konkrētai apakšgrupai. Tātad rokas rokās ir sadalīti āķi, jubilejas, lielie kājiņas, šūpoles un tā tālāk.

Kicks ir sadalīts puslokā, pusē, apvērsuma sitieniem (atcerieties leģendāro Chuck Norris), taisni, lēkājiet šāvienu utt.

Šajā cīņā daži paņēmieni ir aizliegti. Piemēram, nav atļauts pārspēt galvas aizmuguri, lai pabeigtu pretinieka, ja viņš ir saplacināts gredzenā. Arī pievilināšanas metodes, greiferi vai krokas ar rokām kioskos nav atļauti. Jāatzīmē, ka dažos gadījumos cīnītāji ievieto aproces uz galvas un atliec. Tāpēc Muay Thai bieži tiek sajaukts ar kickboxing, kas ir tuvāk kaujas bez noteikumiem.

Krievijas noteikumi

Un Krievijas Boksa federācija 2012. gadā ir izdevusi boksa sacensību noteikumus. Tos apstiprina Boksa federācijas prezidija lēmums un Krievijas Federācijas sporta ministrijas rīkojums.

Krievijas Boksa federācijas konkurences noteikumi

Šis noteikums ir balstīts uz pamataAIBA (Starptautiskās Boksa asociācijas) turnīru tehnisko noteikumu un noteikumu prasības, kas stājās spēkā 2011. gada 24. martā. Visām organizācijām, kas veic cīņas visā Krievijā, tām jāatbilst. Komandu vadītājiem, boksētājiem, treneriem un tiesnešiem, kas piedalās cīņās, jāatbilst visām apstiprinātajām prasībām.

Sieviešu bokss

Un kas ir interesanti par sieviešu boksa noteikumiem? Faktiski šī sporta kārtības noteikumi ir vienādi gan vīriešiem, gan sievietēm. Boksera treneru cīņas pēdējās desmit kārtās, bet amatieru cīņa tikai sešas reizes, katra no tām ilgst divas minūtes (pret vīriešiem - trīs minūtes)

Turklāt visiem sportistiem ir jāvalkāspeciāli plastmasas vairogi, lai aizsargātu krūtīs. Šādu iekārtu klātbūtne izraisa kādu no sieviešu boksa raksturīgajām pazīmēm, kur lielākā daļa aproču tiek novirzīti galvai, bet mazākā daļa - ķermeņa.

Cīņas galvenais mērķis ir panākt skaidru uzvaru, ko parasti iegūst parastās boksa iespējas. Patiesībā pretinieka neitralizē streikus virs josta, un viņa nevar turpināt cīņu.

Ja kāds no karavīriem tiek uzvarēts un palielinās noteiktā laikā, cīņa turpināsies. Nokautņa klātbūtne automātiski pārtrauc cīņu priekšlaicīgi.

Tātad mēs izdomājām boksa noteikumus. Mēs ceram, ka kāds no jums tagad izvirzīs mērķi kļūt par veiksmīgu bokseri vai arī skatīties mīļāko cīnītāju izpratni.